Karbosan

Aşındırıcı Ürünler Sektöründe Öncü KuruluşTürkiye’nin ilk așındırıcı ürünler üreticisi olan Karbosan, üretim faaliyetlerine 1967 yılında 40 çalıșanı ile birlikte 9.000 m2 bir alana kurulmuș fabrikasında İstanbul Halkalı’da bașlamıștır. Bugün ise toplamda 550 çalıșanı ve 125.000 m2 alan üzerine kurulmuș 

İstanbul Halkalı ve Tekirdağ Çerkezköy fabrikalarında kaliteli, güvenilir ve yüksek performanslı ürünlerini 6 kıtada 75’ten fazla ülkeye sunmaktadır. 

İnovasyon ve Ar-Ge çalıșmalarına yapılan yatırımlar sayesinde hızla büyüyen Karbosan, mükemmel yüzeyler için çok geniș bir ürün yelpazesine sahiptir. 

Yüksek kaliteli așındırıcı ürünler üretiminde 50 yıllık tecrübesi ile Karbosan, hammadde tedariğinden satıș sonrası hizmetlerine kadar tüm süreçlerini müșterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini yüksek performansla karșılamak üzerine kurmuștur. 

Karbosan, ISO Kalite Yönetim Sistemine göre așındırıcı üretimi yapan Türkiye’deki ilk șirket olmasının yanı sıra, yüksek kaliteli üretimiyle Avrupa Așındırıcı Üreticileri Federasyonu (FEPA) üyesi ve Așındırıcı Güvenliği Organizasyonu (OSA) üyesi olan ilk Türk șirketi olmuștur. 

Karbosan ürünlerinin kalitesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından tașlama tașları için TS EN 12413, kaplanmıș așındırıcılar için TS EN 13743 sertifikaları ile belgelendirilmiștir. 
5.04.1969
 

Türkiye'nin ilk aşındırıcı ürünler üreticisi Karbosan, imalata başladı.

Karbosan, üretim faaliyetlerine 40 çalışanı ile 9.000 m2’lik bir alanda İstanbul Halkalı’da zımpara taşları üreterek başlamıştır. 

7.07.1975
 

Karbosan; sırlanmış, reçine ve magnezitle bağlanmış aşındırıcı üretimi yapan Türkiye’deki ilk şirket

Karbosan; seramik ve bakalit bağlayıcılı aşındırıcı üretimi yapan Türkiye’deki ilk şirket olmuştur.

6.01.2000
 

Karbosan, ISO Kalite Yönetim Sistemine göre aşındırıcı üretimi yapan Türkiye’deki ilk şirket.

Karbosan, Türkiye’de aşındırıcı ürün üretimi yapan ilk firma olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile belgelendirilmiştir.

15.03.2001
 

Karbosan, Avrupa Aşındırıcı Üreticileri Federasyonu (FEPA) üyesi olan ilk Türk şirketi.

Karbosan, yüksek kaliteli üretimi ile Avrupa Aşındırıcı Üreticileri Federasyonu (FEPA) üyesi olan ilk Türk şirketi olmuştur.

15.08.2002
 

Karbosan, Aşındırıcı Güvenliği Organizasyonu (OSA) üyesi olan Türkiye’deki ilk aşındırıcı fabrikası.

Karbosan, güvenilir üretimi ile Aşındırıcı Güvenliği Organizasyonu (OSA) üyesi olan ilk Türk şirketi olmuştur.

15.11.2009
 

Karbosan, dünyadaki en modern kaplanmış aşındırıcılar üretim fabrikalarından birini kurdu.

Karbosan, kaplanmış aşındırıcılar (zımpara ürünleri) üretim faaliyetlerine Tekirdağ Çerkezköy’de kurduğu modern tesisinde başlamıştır.

15.11.2017
 

Karbosan, 1967 yılından beri Türkiye’deki aşındırıcı endüstrisinin lider şirketi.

530 çalışanımız ve 125.000 m2 alan üzerine kurulmuş iki fabrikamız ile yüksek performanslı, güvenli ve kaliteli ürünlerimizi 6 kıtada 75’ten fazla ülkede sunuyoruz.

 

İlke ve Politikalarımız

Şirket Politikası

Karbosan  politikası, ürün ve hizmet kalitesiyle birlikte; ilişki yönetimi de kapsayan, üretim ve kalite kontrol süreçlerini bir bütün olarak gören  bir yaklaşım olup, hammadde temininden satış sonrası aşamalarına kadar ki tüm süreçlerde  üst yönetimimizin etkili liderliği ile benimsenmiştir.

Müşterilerimizin mevcut ve olabilecek ihtiyaçlarını sürekli karşılayabilecek niteliklerde ürünleri üretmek temel ilkemiz olup, ulusal ve uluslar arası pazarlarda markalarımızın kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve pazarlarımızı genişletmek en baştaki hedefimizdir.

Çağdaş yönetim bilişim sistemlerini kullanarak etkin bir kontrol ve takip olanağı yaratmak ve ürün güvenilirliğinin ve emniyetinin geliştirilmesini sağlamak üzere teknolojik gelişmeleri takip ederek uygulamak, sürekli geliştirme çalışmalarını desteklemek politikamızın yapı taşıdır.

Müşteri odaklı kalite anlayışımızı sağlamak için çalışanlarımıza her türlü eğitim olanağı ve kaynağın sağlanması, çalışma ortamında iş sağlığı ve güvenliği gerekliliklerinin eksiksiz yerine getirilmesine özel önem veririz.

Çevre bilincini geliştirmek, atıkların azaltılması ve zararsız hale getirilmesini sağlamak,  planlanan yatırımlarda çevre faktörünü ön planda tutmak, yasal ve uygunluk yükümlülükleri yerine getirmek önde gelen hedefimizdir.

Müşterilerimizin  teknik  yönden  bilinçlendirilmesi  için verilen  Satış  öncesi  ve  sonrası  teknik  destek ile en uygun ürün ve en yüksek verimlilik elde edilmesine çalışmak ve Müşteri  memnuniyetinin  sürekliliği  ana hedeflerimizdendir.

Yönetimimizce, bu ilkelerimizi gerçekleştirmek üzere şirketimizde yürütülmekte olan bu politika çerçevesinde yönetim sistemi şartlarına, yürürlükteki yasal ve müşteri şartlarına uymayı, ayrıca sistemimizi sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederiz.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Aşındırıcı çözümler sektöründe yenilikçi ürünlerimizi üstün performans ve kalite ile sunarak müşteri memnuniyeti ve bağlılığını arttırmak,

Rekabet gücünde fark yaratarak küresel pazar payımızı sürekli arttırarak çok tercih edilen uluslararası bir marka haline gelmek,

Sürdürülebilirlik, çevre bilinci, insan güvenliği ve eğitime verdiğimiz önemi ve değeri arttırarak sürdürmek.